Grabštejn World fest

Grabštejn World Fest.Festival alternativní, etnické hudby a divadla. Festival se pořádá už od roku 2003, pravidelně v měsíci září. Zaměřuje se především na nekomerční hudbu a divadlo. Připraven je vždy bohatý program doplněný workshopy a promítáním filmů. Na festival jsou zváni účinkující nejen z naší republiky, ale i z Polska, Německa, Maďarska a Francie. Jde o originální festivalové pojetí, vyznačující se až takřka familiárním prostředím.

 

Festival alternativní hudby a divadla World Fest již přivítal na pódiích mnoho tuzemských a zahraničních kapel. Nechybí představení nevšedních divadel. Mezi jinými zde účinkovali KonVRZek, Romanika, Divadlo Tří tučňáků, Vlkabaret, Korjen, Ladě, V. Dědečková, Beata Bocek, Helemese a mnozí jiní. Program je sestavován tak, aby potěšil dospělé návštěvníky i děti.

Do programu jsou zařazovány i workshopy zaměřené na výtvarné a hudební činnosti. Linorytová dílna pomůže zájemcům stvořit grafické dílo, v mýdlárně si vyrobíte vlastní mýdlo, v barvírně nabarvíte tričko pomocí přírodních barev.  Vyrobit si lze i hrnek, placku, koláž, nahrajete vlastní skladbu.

Během festivalu máte možnost probádat historii hradu na prohlídkové trase, která vás provede sklepením a dvěma patry s převážně původním nábytkem, obrazy atd. Grabštejn World FEST se pořádá na hradě Grabštejně v obci Chotyně u Hrádku nad Nisou. Jeho mottem je „Nejmenší světový festival na světě“ a vy se můžete sami přesvědčit, že vás atmosféra nekomerční a ne moc medializované hudby pohltí.