Prohlídky na hradu Grabštejn

 

  • Hlavní okruh vás zavede do sklepení, paláce, vyhlídkové věže, do interiérů obou pater zámku, rovněž do renesanční kaple sv. Barbory a k expozici nábytku a dřevořezeb. Délka prohlídky je 60 minut. Provázet vás bude průvodce. Interiéry obsahují především různý nábytek z dob renesance, baroka a 19. století.
  • Prohlídka se svatou Barborou patří do série z projektu Otevřte 13. komnatu. Již od počátku prohlídky můžete začít hrát hru o další klíč do dalších 13. komnat zámků a hradů po České republice. Délka prohlídky je příbližně 45 minut. 
  • Samostatná prohlídka na věž bez průvodce. Ze středověké věže se vám naskytne široký rozhled do trojmezí – na krajinu tří zemí - České republiky, Německa a Polska. Na věž musíte vystoupat 86 schodů.
     
  • Doplňkový prohlídkový okruh Vám ukáže to nejcennější z této památky. Nebude chybět navštívení sklepení a také kaple svaté Barbory. Okruh obsahuje také návštěvu  výstavy, která se váže k grabštejnské soše svaté Barbory. Délka prohlídky je 35 minut. 

 

U prohlídek je možná e-mailová rezervace na grabstejn@npu.cz

Hrad Grabštejn.

Tip na výlet? Co třeba za báječnými prohlídkami zámku Konopiště?

Byli jste už na zámku Konopiště? Pokud ne, tak věřte, že prohlídky zámku Konopiště a zámeckých zahrad Vás ohromí. Nejen obrovské sbírky paroží, zachované zámecké interiéry, ale také pávi pyšně pohybující se zahradou...